“Skorpiony” wracają z Piły z tarczą

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu 2. Ligi żużlowej, żużlowcy SpecHouse PSŻ Poznań w przekonujący i pewny sposób uporali się na wyjeździe z drużyną Budmax-Stal Polonia Piła  39:50 i zapewnili sobie miejsce w fazie play-off!

Punktacja (za wp.sportowefakty.pl): 

Budmax-Stal Polonia Piła – 39
9. Artur Mroczka – 10 (1,3,w,3,0,3)
10. Lars Skupień – 0 (u,0,-,-)
11. Marcin Jędrzejewski – 9 (3,2,0,3,1,-)
12. Tomasz Orwat – 5+1 (1*,0,-,3,1,0)
13. Matic Ivacic – 13 (2,2,3,1,2,3)
14. Kacper Makowski – 1 (w,1,0)
15. Marcin Ogrodnik – 1 (1,w,w)

SpecHouse PSŻ Poznań – 50
1. Rune Holta – 10 (2,3,3,2,-)
2. Kevin Fajfer – 5+1 (0,1,2*,2,-)
3. Robert Chmiel – 6 (0,1,2,3)
4. Kacper Gomólski – 7+3 (2*,3,1*,1*,-)
5. Jonas Seifert-Salk – 6+1 (3,2,1*,w,-)
6. Olivier Buszkiewicz – 11+1 (2*,3,2,2,2)
7. Kacper Grzelak (gość) – 5+2 (3,1*,w,0,1*)

Bieg po biegu:
1. (64,12) Jędrzejewski, Holta, Mroczka, Chmiel – 4:2 – (4:2)
2. (64,99) Grzelak, Buszkiewicz, Ogrodnik, Makowski (w/su) – 1:5 – (5:7)
3. (64,61) Seifert-Salk, Ivacic, Orwat, Fajfer – 3:3 – (8:10)
4. (66,05) Buszkiewicz, Gomólski, Makowski, Skupień (u/3) – 1:5 – (9:15)
5. (65,99) Gomólski, Jędrzejewski, Chmiel, Orwat – 2:4 – (11:19)
6. (65,00) Holta, Ivacic, Fajfer, Ogrodnik (w/u) – 2:4 – (13:23)
7. (64,59) Mroczka, Seifert-Salk, Grzelak, Skupień – 3:3 – (16:26)
8. (64,30) Ivacic, Chmiel, Gomólski, Makowski – 3:3 – (19:29)
9. (65,66) Holta, Fajfer, Ivacic, Mroczka (w/u) – 1:5 – (20:34)
10. (65,33) Mroczka, Buszkiewicz, Seifert-Salk, Jędrzejewski – 3:3 – (23:37)
11. (64,82) Orwat, Holta, Gomólski, Mroczka – 3:3 – (26:40)
12. (64,78) Jędrzejewski, Fajfer, Grzelak (w/su), Ogrodnik (w/u) – 3:2 – (29:42)
13. (65,50) Chmiel, Ivacic, Jędrzejewski, Seifert-Salk (w/su) – 3:3 – (32:45)
14. (65,39) Mroczka, Buszkiewicz, Orwat, Grzelak – 4:2 – (36:47)
15. (65,56) Ivacic, Buszkiewicz, Grzelak, Orwat – 3:3 – (39:50)

Tabela ligowa 2022

PozycjaDrużynaPunkty
1OK Bedmet Kolejarz Opole18
2Metalika Recycling Kolejarz Rawicz17
3SpecHouse PSŻ Poznań15
4Optibet Lokomotiv Daugavpils15
5Texom Stal Rzeszów10
6Unia Tarnów9
7Budmax-Stal Polonia Piła3