#psż2021: Jonas Seifert – Salk

Nowym zawodnikiem SpecHouse PSŻ Poznań w sezonie 2021 zostaje Jonas Seifert-Salk!
 
20-letni Duńczyk to prawdziwy etatowy multimedalista światowych i europejskich czempionatów w swojej kategorii wiekowej. O umiejętnościach drzemiących w tym zawodniku świadczy fakt, iż w “kraju Hamleta”- który bogaty jest w żużlowe talenty – od kilku lat regularnie reprezentuje swoją ojczyznę, zarówno w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów, jak i Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. W obu tych imprezach w tym sezonie wywalczył wspólnie z kolegami srebrne medale – kolejne w karierze!
W sezonie 2018 Jonas został uznany za najwaleczniejszego zawodnika duńskiej Metal Speedway League – najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Sam Tomasz Lorek powiedział kiedyś o nim: “Jonas jest obdarzony znakomitym refleksem. W tej materii przypomina Ole Olsena“.
 
Sam zainteresowany bardzo cieszy się z angażu w klubie z Golęcina: “Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać z kontrakt z PSŻ Poznań, bo myślę, że da mi to nowe możliwości rozwoju, zarówno jako zawodnik jak i człowiek. Jestem pewien, że będziemy mieli świetną pracę zespołową i będzie to sezon pełen wrażeń.”

Tabela ligowa 2022

PozycjaDrużynaPunkty
1SpecHouse PSŻ Poznań6
2Optibet Lokomotiv Daugavpils5
3Unia Tarnów4
4OK Bedmet Kolejarz Opole2
5Metalika Recycling Kolejarz Rawicz2
6Budmax-Stal Polonia Piła1
7Texom Stal Rzeszów0