Regulaminowe pytania i odpowiedzi

Po dzisiejszym meczu zadaliście nam wiele pytań do zagadnień natury regulaminowej, które postaramy się Wam przybliżyć:

1.Czy drużyna gospodarza może weryfikować skład przeciwników?
Jedyną osobą, która sprawdza wszystkie dokumenty zawodników jest Sędzia zawodów. Żadna z osób funkcyjnych gospodarza lub gościa nie ma wglądu do dokumentów drużyny przeciwnej.

2.Kiedy drużyna jest kompletna i jakie są potrzebne są dokumenty?
W meczach DM II ligi, drużyny uczestniczą w składach liczących od 6 do 7 zawodników, przy czym każdy zawodnik, musi posiadać międzynarodową licencję FIM.

3.Kiedy można zgłosić drużynę do meczu ?
Drużynę można zgłosić nie później niż 90 minut przed zawodami, kierownicy obu drużyn przy udziale zawodników muszą złożyć sędziemu zawodów zgłoszenia drużyn do zawodów i niezbędne dokumenty uprawniające zawodników do startu w zawodach (licencje i badania lekarskie).

4.Kiedy drużyna jest niekompletna i jakie są tego konsekwencje?
Zawody mogą być rozgrywane tylko wówczas, gdy o godzinie rozpoczęcia zawodów w każdej z drużyn jest obecnych i uprawnionych do startu co najmniej 6 zawodników. Jeśli o godzinie rozpoczęcia zawodów drużyna nie spełnia w/w warunków i kierownictwo tej drużyny nie udowodni, że przyczyną były dokumentowane klęska żywiołowa lub wypadek komunikacyjny, sędzia zawodów orzeka walkower na korzyść drużyny przeciwnej.

5.Kiedy są ogłaszane decyzje sędziego przez spikera?
Spiker jest uprawniony do podawania informacji dotyczących meczu (wynik, czas, wykluczenia, odwołanie meczu, przerwanie meczu, walkower meczu) tylko i wyłącznie za zgodą i wyraźnie polecenie sędziego.

6.Na czyje polecenie odbywają się prace na torze?
Wszelkie prace na torze w dniu meczu odbywają się na wyraźnie polecenie Komisarza Toru. W obecnej sytuacji pandemicznej Komisarz Toru pojawia się na obiekcie o 7.00, w przypadku rozgrywania meczu o godzinie 11.45.

Mamy nadzieję, że choć w części udało się Wam odpowiedzieć na Wasze nurtujące pytania.

Tabela ligowa 2022

PozycjaDrużynaPunkty
1OK Bedmet Kolejarz Opole18
2Metalika Recycling Kolejarz Rawicz17
3SpecHouse PSŻ Poznań15
4Optibet Lokomotiv Daugavpils15
5Texom Stal Rzeszów10
6Unia Tarnów9
7Budmax-Stal Polonia Piła3