Mecz o pierwsze miejsce już w niedzielę!

Poznańskie „Skorpiony” są na dobrej drodze do Nice. 1 Ligi Żużlowej! Minimalna porażka (47:43) z najpoważniejszym rywalem w walce o awans, ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz, wstydu nie przyniosła. Mało tego – waleczni „żółto-czarni” wywieźli znad Brdy szalenie cenny punkt bonusowy.  Teraz przed poznańskimi żużlowcami najważniejsze spotkanie, którego stawką jest pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej – pojedynek z OK Bedmet Kolejarzem Opole!

Mecz pomiędzy ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz i Power Duck Iveston PSŻ Poznań zapowiadany był jako absolutny hit rundy zasadniczej drugoligowych rozgrywek. Nic dziwnego, bowiem pod taśmą stanął aktualny lider tabeli ze stolicy Wielkopolski oraz wicelider z rodzinnego miasta Tomasza Golloba. Widowisko nie zawiodło i śmiało można nazwać je wizytówką tegorocznych rozgrywek w 2. Lidze Żużlowej! Ostatecznie „Skorpiony” uległy nieznacznie Polonistom 43:47, choć poznaniacy mogą być względnie zadowoleni z wywiezienia z bardzo trudnego terenu cennego punktu bonusowego (Power Duck Iveston PSŻ Poznań miał lepszy bilans w dwumeczu), który może okazać się kluczowy w końcowym rozrachunku.

Żużlowe motocykle ponownie „zaryczą” na Golęcinie już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia (g. 16.45), kiedy to „Skorpiony” podejmować będą w ostatniej kolejce rundy zasadniczej mocny zespół OK Bedmet Kolejarz Opole. Stawka meczu jest ogromna – zwycięstwo „za  trzy” punkty przypieczętuje pierwsze miejsce żużlowego klubu ze Stolicy Wielkopolski i rozstawienie przed arcyważnymi pojedynkami fazy play – off!

Na stronie https://bilety.pszpoznan.com.pl/ rozpoczęła się już przedsprzedaż biletów na to spotkanie. Zakupione przez Internet wejściówki są tańsze niż zakupione w kasach stadionu w dniu meczu!
Co ważne, biletów tych nie trzeba drukować – wystarczy okazać je przy wejściu na stadion np. na smartfonie czy tablecie!

Trenerzy obu zespołów desygnowali najsilniejsze składy – szykuje się bardzo zacięty pojedynek ! ! !

OK Bedmet Kolejarz Opole

 1. Hubert Łęgowik
 2. Kevin Woelbert
 3. Oskar Polis
 4. Mads Hansen
 5. Bjarne pedersen
 6. Patryk Wojdyło
 7. Damian Lotarski

POWER DUCK IVESTON PSŻ Poznań

 1. Robert Miśkowiak
 2. David Bellego
 3. Marcin Nowak
 4. Eduard Krcmar
 5. Wladimir Borodulin
 6. Marek Lutowicz
 7. Michał Curzytek

 

Zapraszamy na ostatni przed niedzielnym spotkaniem trening, który zaplanowany został na sobotę (3.08) od godz. 10.

Tabela ligowa 2022

PozycjaDrużynaPunkty
1OK Bedmet Kolejarz Opole18
2Metalika Recycling Kolejarz Rawicz17
3SpecHouse PSŻ Poznań15
4Optibet Lokomotiv Daugavpils15
5Texom Stal Rzeszów10
6Unia Tarnów9
7Budmax-Stal Polonia Piła3