DAVID BELLEGO

narodowośćFRANCJA

data urodzenia15.05.1993

O ZAWODNIKU

David Bellego urodził się we francuskim Marmande.  Jego największym sukcesem jest brązowy medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Gustrow w 2013 roku. Rok później David zakwalifikował się do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Francuz ostatecznie po trzech rozegranych turniejach zajął trzynaste miejsce.
David od roku 2014 ściga się na polskich ligowych torach. Na początku swojej przygody z naszym krajem podpisał kontrakt z klubem z Ostrowa. Bellego zaliczył pięć występów w barwach Ostrovii, wykręcając średnią na poziomie 1,550. Sezon później nowy nabytek PSŻ Poznań został wypożyczony do Rawicza. Niestety w barwach „Niedźwiadków” Francuz zanotował zaledwie jeden występ.
Po jednorocznej przerwie w sezonie 2017 Bellego podpisał kontrakt z KSM Krosno. Jak się okazało obecny sezon był dla niego przełomowy, ponieważ Francuz został bezapelacyjnym liderem drużyny z Podkarpacia. Bellego w 12 spotkaniach zdobył 136 punktów w 64 startach. Co ciekawe, tylko w dwóch spotkaniach nie osiągnął granicy dziesięciu punktów. W sezonie 2018 David był najlepiej punktującym zawodnikiem PSŻ Poznań, uzyskując średnią biegową 2,049 pkt, o dało mu siódmą pozycję na liście statystyk 2. Ligi Żużlowej. Jednocześnie Bellego był najczęściej wyjeżdżającym na tor Skorpionem. Utrzymanie Francuza w składzie na rok 2019 było priorytetem drużyny ze stolicy Wielkopolski.