#psż2021: Kacper Kłosok

Czas na pierwszego młodzieżowca w składzie SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2021!
Witamy w stolicy Wielkopolski Kacpra Kłosoka! Umowa wiąże zawodnika i klub dwuletnim kontraktem!
 
Początek kariery dla 17-letniego wychowanka rybnickich Rybek potoczył się fatalnie. Młody zawodnik – postępując bardzo odpowiedzialnie – zdecydował się przerwać krótką przygodę z „czarnym sportem”. Nadszedł jednak czas, aby sam zainteresowany postanowił dać sobie na spokojnie jeszcze jedną szansę na powrót do ścigania pod czujnym okiem mającego doskonale podejście do młodzieży trenera Piotra Palucha. Popularny „Bolo” wydaje się z resztą w tych sprawach ekspertem, bowiem walnie pomógł przywrócić do „żużlowego życia” Rafała Karczmarza.
 
O szczegółach nawiązania współpracy z Kacprem opowiedział Prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński: – „W naszym klubie już od dwóch sezonów jest spora rybnicka kolonia, stąd docierały do nas słuchy o tym, że Kacper chce powrócić na tor. Początek kariery – trzeba zaznaczyć, że nie z jego winy – nie potoczył się po jego myśli tak, jakby sobie tego życzył. Owszem, po swoim pechowym pierwszym w karierze meczu postanowił odwiesić kevlar na wieszak, jednak wraz z biegiem czasu podjął decyzję o kontynuowaniu kariery, tym razem już w innym środowisku. W polskim żużlu z roku na rok liczba dostępnych młodzieżowców stale maleje. Nie możemy zatem pozwolić na to, aby tak łatwo pozbywać się perspektywicznych zawodników, a wiem że Kacper takim właśnie jest. Wraz zarządem wyszliśmy z założenia, że najlepszym miejscem do odbudowania się zarówno sportowo, jak i psychicznie jest najniższa klasa rozgrywkowa. Bez parcia na wynik i niepotrzebnej presji. Stąd nasza decyzja o związaniu się z Kacprem 2-letnim kontraktem. Znam kibiców w stolicy Wielkopolski i wiem, że przyjmą tego zawodnika z życzliwością i wesprą go dalszym rozwoju kariery.”
 
Co istotne, Kacper będzie miał okazję rozwijać się tuż obok dwójki rybnickich starszych kolegów – Roberta Chmiela i Larsa Skupienia.

Tabela ligowa 2020

PozycjaDrużynaPunkty
1Wilki Krosno19
2OK Bedmet Kolejarz Opole15
3SpecHouse PSŻ Poznań7
4Metalika Recycling Kolejarz Rawicz7
5RzTŻ Rzeszów5
6Wölfe Wittstock4