#psż2021: Banjamin Basso

Już od kilku sezonów z powodzeniem stawiamy na młodych ambitnych reprezentantów Danii. Przyszła kolej na zaprezentowanie kolejnego wielce utalentowanego walczaka z kraju „Hamleta”, który w sezonie 2021 startować będzie w barwach SpecHouse PSŻ Poznań!
Witamy w Poznaniu Benjamin Basso, z którym związaliśmy się dwuletnią umową!
 
19 – letni Basso to kolejny przedstawiciel pokolenia duńskich żużlowców, których harmonijny rozwój jest częścią systemowego planu rozwoju młodych talentów. Przebyta – ze sporymi sukcesami – drabinka wszystkich pojemności silników doprowadziła do przesiadki na „dorosły” żużel. Od 2019 roku reprezentuje barwy zespołu Fjelsted, z którym zdążył już zdobyć drużynowe mistrzostwo kraju!
Warto dodać, iż pod wrażeniem talentu Benjamina jest sam wielki „Profesor z Oxfordu” – Hans Nielsen: „To jest przykład zawodnika, który zaczynał od startu na motocyklach z pojemnością 50 ccm i przebył całą drogę do dorosłego żużla, w którym się znalazł mimo młodego wieku. Jest w naszej reprezentacji do lat 21 i osobiście uważam, że jeśli dalej będzie tak angażował się w ten sport, może dojść bardzo daleko” – mówi legenda duńskiego żużla.

Tabela ligowa 2020

PozycjaDrużynaPunkty
1Wilki Krosno19
2OK Bedmet Kolejarz Opole15
3SpecHouse PSŻ Poznań7
4Metalika Recycling Kolejarz Rawicz7
5RzTŻ Rzeszów5
6Wölfe Wittstock4