Hitchcock by tego nie wymyślił – RzTŻ-PSŻ 43:46

!Droga z nieba do piekła i z powrotem wiedzie przez czyściec. Ostatecznie jednak SpecHouse PSŻ Poznań może cieszyć się z pierwszego wygranego na torze meczu w tegorocznej 2. Lidze Żużlowej.

Mecz rozpoczął się od podwójnego zwycięstwa duetu krajowych seniorów PSŻ-u Chmiel-Suchecki. W biegu juniorskim wobec braku Wiktora Jasińskiego, który tego dnia jechał w barwach rodzimej Stali Gorzów, Skorpiony przegrały 2:4, ale w kolejnym biegu kolejne 5:1 przywieźli Kevin Wölbert i Lars Skupień. W efekcie już w czwartej gonitwie Janusz Stachyra wykorzystał możliwość rezerwy taktycznej – pozwoliło to jedynie utrzymać różnicę na tablicy wyników.

W kolejnej części meczu poznaniakom sprzyjało szczęście, którego brakowało rzeszowianom, dzięki czemu przewaga Skorpionów albo rosła, albo przynajmniej się utrzymywała. Dopiero w dziewiątym biegu gospodarze odnieśli drugie zwycięstwo biegowe – 5:1 przywieźli Dawid Stachyra i Patrick Hansen na Skupieniu i Sucheckim. W kolejnym wyścigu upadek z tyłu stawki zaliczył Jakub Poczta i sędzia musiał przerwać wyścig, w którym prowadził Wölbert. W powtórce Niemiec dojechał do mety na drugim miejscu, do końca walcząc jednak o remis w tym biegu.

Po przerwie znów PSŻ wygrał – 4:2 przywieźli Marcus Birkemose i Zbigniew Suchecki. W dwunastym wyścigu upadek zanotowali juniorzy – najpierw Mateusz Panicz, który został wykluczony, a następnie Mateusz Majcher, który nie zauważył czerwonych flag i zaliczył upadek, po którym okazał się niezdolny do dalszej jazdy. Pojedynek Patricka Hansena z Larsem Skupieniem wygrał jadący jako rezerwa taktyczna Duńczyk. Rzeszowianie wykorzystali też wykluczenie Kevina Wölberta za nieprzygotowanie do biegu w trakcie regulaminowych dwóch minut i wygrali kolejną gonitwę 5:1, zmniejszając stratę przed biegami nominowanymi do trzech oczek.

Niemiec zrehabilitował się w biegu czternastym, wyszarpując drugie miejsce Adamowi Ellisowi i zmniejszając rozmiary porażki z 1:5 do 2:4. Emocje w ostatnim wyścigu zapewnił Patrick Hansen – najpierw kradnąc start, potem samemu się za to karząc i kończąc wyścig na murawie. Na torze Skorpiony wygrały z osamotnionym Patrykiem Rolnickim 4:2, triumfując w tym szalonym meczu 46:43.