Czekają nas baraże

To, co wydawało się niemożliwe, stało się w Bydgoszczy. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz odrobiła straty sprzed tygodnia i pokonała w finale 2. Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

Mecz rozpoczął się nie po myśli podopiecznych Tomasza Bajerskiego – od kompletu podwójnych przegranych w pierwszych trzech biegach uratowała ich tylko dwójka Marka Lutowicza w biegu juniorskim. Niestety, junior Power Duck Iveston PSŻ Poznań przewrócił się w kolejnym występie, kiedy to jechał w ramach rezerwy taktycznej za Michała Curzytka, wobec czego David Bellego wywalczył „jedynie” biegowy remis w czwartej gonitwie.

Po przerwie na równanie toru gospodarze kontynuowali świetną passę, ponownie wygrywając 5:1 w biegu piątym. Kolejne dwa zakończyły się remisami i po siedmiu biegach różnica w dwumeczu wynosiła 14 punktów, a zatem Skorpiony straciły połowę zaliczki z poprzedniego tygodnia.

Strata zmniejszyła się w kolejnych trzech biegach, w których bydgoszczanie wygrali kolejno 5:1, 4:2 i znów 5:1. Tym razem tylko jeden punkt przywiózł niepokonany do tej pory David Bellego. Po dziesięciu biegach Skorpiony prowadziły w dwumeczu już tylko czterema punktami.

Podwójna wygrana w biegu jedenastym dawała remis w dwumeczu drużynie ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, a po remisie 3:3 i wygranej 4:2 w kolejnych dwóch biegach, Skorpiony potrzebowały ośmiu punktów w biegach nominowanych, aby awansować do Nice PLŻ. Tak się nie stało – gospodarze wygrali bieg czternasty 4:2, a w ostatnim zremisowali 3:3, wygrywając mecz 61:29.