Bolesna porażka w Opolu

Wygraną OK Bedmet Kolejarza Opole zakończył się pierwszy mecz Skorpionów w fazie play-off 2. Ligi Żużlowej 2019. Poznaniacy przegrali 41:49.

Początek meczu był dość wyrównany – po przegranej 2:4 w biegu otwarcia, poznańscy juniorzy odrobili stratę, wyrównując stan meczu. Pomimo podwójnej wygranej gospodarzy w trzeciej gonitwie, przyjezdni mieli nadzieję na poprawę wyniku po kolejnym dobrym starcie Michała Curzytka (dwa punkty i remis drużynowy w parze z Władimirem Borodulinem) oraz wygranej 4:2 w biegu piątym.

Po szóstym wyścigu różnica nie uległa zmianie, po tym jak duet Eduard Krčmář-Marcin Nowak zrehabilitował się za trzeci bieg i przywiózł remis za plecami lidera opolan, Bjarne Pedersena. Kolejne biegi jednak pokazywały przewagę Kolejarza – trzy wygrane (w tym jedna podwójna) oraz remis w czterech kolejnych wyścigach dały gospodarzom olbrzymią zaliczkę przed końcową fazą meczu.

Jedenasty bieg zakończył się kolejnym wynikiem 4:2 dla opolan, na co w dwunastym poznaniacy odpowiedzieli podwójną wygraną Marka Lutowicza i Davida Bellego. Nie powiódł się jednak manewr z rezerwą taktyczną w biegu trzynastym – Robert Miśkowiak jadący za Krčmářa przyjechał do mety na końcu stawki i przy wygranej Borodulina oznaczało to jedynie remis w tym biegu.

W wyścigach nominowanych trener Bajerski również skorzystał z możliwości, jaką daje mu regulamin, wystawiając Wowę do obu ostatnich biegów – w pierwszym Rosjanin przyjechał do mety drugi, zaraz przed Bellego, natomiast na ostatnim łuku finałowego wyścigu zanotował upadek, walcząc z Hubertem Łęgowikiem o jeden punkt. Sędzia uznał winę Borodulina i przy wygranej Roberta Miśkowiaka opolanie wywalczyli biegowy remis.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Power Duck Iveston PSŻ Poznań a OK Bedmet Kolejarzem Opole odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia 2019 roku o godz. 16:45 na stadionie POSiR – Golęcin.