Nerwowa wygrana w Krośnie, wynik zweryfikowany [AKTUALIZACJA]

Po świetnym początku i końcówce spotkania Power Duck Iveston PSŻ Poznań wygrał wyjazdowy mecz 2. Ligi Żużlowej z Wilkami Krosno. Skorpiony pokonały rywali 47:39.

W pierwszym biegu gospodarze zwyciężyli podwójnie, jednak w dwóch kolejnych 5:1 triumfowały pary poznaniaków. W czwartym biegu Michał Curzytek został wykluczony po upadku, natomiast Andriej Karpow zanotował defekt i pomimo że dobiegł do mety, to sędzia zanotował jego zjechanie z toru, w związku z czym zwycięstwo Władimira Borodulina oznaczało wynik 3:2 dla Skorpionów.

W biegach 5-7 padały same remisy 3:3, z kolei w ósmym 4:2 wygrał duet David Bellego-Marcel Kajzer, a w dziewiątym 5:1 triumfowali Eduard Krčmář i Marcin Nowak. W kolejnych dwóch wyścigach podwójne zwycięstwa notowali zawodnicy Wilków Krosno, w dwunastym natomiast zwycięstwo Bellego uratowało Skorpionom remis.

W trzynastym biegu doszło do wypadku, po którym sędzia nikogo nie wykluczył, ale Borodulin nie był zdolny do startu w powtórce. Krčmář wygrał wyścig, zdobywając 3:3 dla żółto-czarnych i utrzymując trzypunktową przewagę przed biegami nominowanymi.

W nich Wowa powrócił na tor w wielkim stylu – wygrał bieg czternasty przed Marcinem Nowakiem i Skorpiony zapewniły sobie zwycięstwo w meczu. W ostatnim biegu Bellego i Krčmář powtórzyli ten wynik, ustalając wynik spotkania na 50:39.

Po meczu sędzia zweryfikował wynik, dyskwalifikując Marka Lutowicza za nieregulaminowy gaźnik w motocyklu, którego „Luta” nie używał w trakcie meczu, i odejmując zdobyte przez niego trzy punkty od dorobku Skorpionów.