Bellego o krok od finału SoN

David Bellego wziął udział w turnieju eliminacyjnym Speedway of Nations w Manchesterze. Reprezentacja Francji zajęła w nim czwarte miejsce.
W pierwszym biegu Francuzi przegrali podwójnie z Brytyjczykami, a David zdobył punkt. W drugim zawodnik Power Duck Iveston PSŻ Poznań stoczył zaciętą batalię o drugie miejsce z Luke’m Beckerem, która zakończyła się wygraną Bellego, dającą Francji podwójne zwycięstwo w rywalizacji z Amerykanami. Trójkolorowi przegrali 1:5 kolejną swoją gonitwę, w której zmierzyli się z Australijczykami (Bellego przyjechał przed Dimtrim Bergé), natomiast w wyścigu z Łotyszami przez długi czas prowadzili 4:2, jednak na ostatniej prostej Andžejs Ļebedevs wyprzedził prowadzącego Bellego, ratując remis. W wyścigu z Finami David zdobył pierwszą trójkę w tych zawodach, przywożąc za plecami partnera z reprezentacji i odnosząc podwójne zwycięstwo. Z Duńczykami, gdzie partnerem Bellego był junior, Gaétan Stella, przegrali 1:5, jednak mimo to otrzymali jeszcze szansę walki o awans.

Dzięki większej liczbie punktów bonusowych wyprzedzili Łotyszy i zmierzyli się z Amerykanami o prawo startu w wyścigu barażowym. Pomimo zwycięstwa Luke’a Beckera, remis 3:3 premiował Francuzów, gdy tuż za plecami Bellego przyjechał do mety Bergé. Francuzi zyskali okazję do rewanżu na Duńczykach w bezpośredniej rywalizacji o awans do finału Speedway of Nations, już bez konieczności wstawienia do składu juniora. Porażka 2:4 przy ostatnim miejscu Bellego oznaczała dla Trójkolorowych jednak czwarte miejsce w turnieju w Manchesterze i brak awansu do zawodów w Togliatti.